ЗАПРОШУЄМО на науково-практичні семінари!

5 жовтня У БУДИНКУ ВЧИТЕЛЯ У НАЙБІЛЬШІЙ ЗАЛІ НА 1-МУ ПОВЕРСІ, №103 (лекційна зала), о 16.00 ВІДБУДЕТЬСЯ засідання дискусійного клубу «ПАРАДОКСИ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ»

ТЕМА: БУРЖУАЗНА ДЕМОКРАТІЯ В УМОВАХ СТИХІЙНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Мова йтиме про традиції етнічного демократизму, їх висвітлення в українській літературі, порівняння з панівними світовими моделями демократичної організації суспільства.

У роботі візьмуть участь науковці Інституту літератури та Інституту історії НАН України.

Приходьте самі та ЗАПРОШУЙТЕ усіх зацікавлених друзів також, будемо дуже раді.

КОМУ ЦІКАВО, то нижче подаю інформацію про клуб і орієнтовний план роботи на майбутнє (також бажаючим можна долучитись до групи «Науково-практичні семінари „ПАРАДОКСИ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ“ створеної на сайті вконтакті.ру).


НАУКОВО-ПРАКТИЧНІ СЕМІНАРИ
“ПАРАДОКСИ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ”
У центрі уваги семінару – актуальні проблеми життя в сучасному світі та їх висвітлення в українській літературі. До уваги слухачів – маловідомі й зовсім невідомі факти з історії української етнопедагогіки, забуті стратегії формування особистості, традиційні стереотипи національної культури, сторінки історії українського жіноцтва, феномен українського кооператизму, сучасні інтерпретації історії української літератури та ін. До розмови залучатимуться відомі науковці, співробітники Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, сучасні українські письменники.
Форма роботи – обговорення доповідей і повідомлень, панельні дискусії. Тема кожного засідання – парадокс, осмислення якого допомагає пояснити багато істотних особливостей української культури. Модератор – кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка А.Є.Кравченко.
Запрошуємо до участі в семінарі учителів української літератури, методистів, науковців, студентів – усіх, кому небайдужа доля української культури.
Засідання відбуватимуться КОЖНОГО ПЕРШОГО ВІВТОРКА МІСЯЦЯ О 16.00 у БУДИНКУ ВЧИТЕЛЯ, ВОЛОДИМИРСЬКА, 57, м. КИЇВ.

ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН РОБОТИ НА 2010 р.
ЛИСТОПАД
Конкурентна модель культури в кооперативному суспільстві

Етнологи вирізняють два типи культури: конкурентний і кооперативний. Український етнос належить віддавна до другого типу, про який сьогодні відомо дуже мало. Які ознаки цього культурного явища, як вони трансформуються під натиском конкурентної моделі і які перспективи українського етнічного кооператизму в сучасному світі – на ці запитання відповідатимуть науковці Інституту літератури, Інституту фольклору та етнології НАН України та Національного університету ім. Т.Г.Шевченка.

ГРУДЕНЬ
Чи сядемо грати без надії на виграш? Специфіка етнічного ставлення до гри в українській літературі

Відсутність в українській мові слова “удача” в розумінні успіху змушує задуматися про актуальність для традиційної культурної моделі філософії гри й виграшу. Яку роль у житті українця відігравали й відіграють гра й виграш, поняття шансу, льосу, удачі та ін.?
Участь у розмові про ці особливості етнічної ментальності візьмуть науковці Інституту літератури НАН України.
 
ПЕРСПЕКТИВА НА 2011 р.
Січень.“Фемінізм проти матріархального суспільства. Невідомі сторінки історії українського жіноцтва”.
Лютий.“Репресивна педагогіка проти етнопедагогічних традицій. Сучасна модель виховання: примус чи зацікавлення?”.
Березень.“Ідеал, еталон чи стандарт? Проблема ідеалу в сучасній українській літературі. Утопія, антиутопія, прагматизм, гедонізм, утеча від реальності – які стратегії вирішення питання пропонує сучасна українська література”.
Квітень.“Культурний центр безцентрової культури. Образ столиці в українській літературі”.
Травень.“«Державна» концепція історії української літератури проти “приватних” – що на часі? Деякі методологічні проблеми 12-томної академічної «Історії української літератури»”.
 
 

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте