Промо-ролик України до Євро-2012 і три стадїї вражень від нього

Спершу я був просто приголомшений якістю зйомки (хоча й знімали не наші), лаконічністю, влучністю (поєднання традицій і сучасності) та пишномовністю й пафосом ролика. Потім захотілося вибухнути шквалом критики, мовляв, це просто собі така «димна суміш» рекламних роликів кока-коли, пива «Чернігівське» і «Львівське» та кліпів Руслани. Зрештою, чому таке шалене лицемірство й приховування правди? Краще б показали купи сміття на вулицях, поколупані дороги, безпритульних дітей, шахтарів-«стахановців», загепане українське село, волоцюжок і злиденних бабусь поруч із «майбахами» чиновництва та інші жахіття нашого повсякдення… Але потім якось відчув слабинку й журбинку на душі, бо не хочеться постійно жити самим тільки негативом, натомість захотілося повірити в те, що життя таке ж прекрасне, як і в ролику. Хай навіть це буде тричі ілюзія.
 
Ролик можна переглянути -
 






38 коментарів

Євген Славянов
А які ваші враження від ролика, панове?
Віталія Козменко
Без таких уявних ілюзій до України ніхто не приїде на Євро-2012. Всі залишаться в Польщі, щоб не зіпсувати насолоду після відвідання футбольних матчів!

До речі, мені той промо-ролик теж нагадав кліпи Руслани :))
Євген Славянов
Авжеж, піаритись у такому випадку треба. Аби б тільки такий піар не став самометою.
Бо якщо подивитись на «колег» поляків, то вони ще й жодного промо-ролика не зробили й узагалі сильно не поспішають. Вони ж бо знають на власній шкурі, що престиж і честь держави створюється, грубо кажучи, не роликами.
Такий ролик — це, безперечно, класний брендинг нашої держави, проте честі не додає ні грама.
Віталія Козменко
гадаю, відповідальним за проведення Євро-2012 достатнім є той факт, що запросили німецького спеціаліста для зйомки кліпу, для більшої наочності, напевне! :))
Альберт Комарі
кліп, як на мене, жахливий плагіат на кліпи Руслани, про що вже й було сказано вище. очевидно, кліпмейкер був той самий, бо відчувається не чиясь копія, а та сама рука!!!
і до Євро-2012, до футбольного свята не дуже доречний. незрозуміла ідея автора чи замовників
Святослав Вишинський
Відео справді вдале, хоча і викликає алюзії на Руслану. Однак це, можливо, було і свідомим кроком, зважаючи на досвід «Eurovision». Постійна критика необхідна всередині суспільства, однак назовні не можна виставляти обличчя країни в перманентно непривабливому світлі. В цьому корінь комплексу меншовартості, який у гіперкритицизмі часто і виявляє себе приховано.
Володимир Карагяур
Мені нагадує, як хтось вже згавдав зверху, кліпи кокаколи, чернігівського та руслани. Якбиж туди ще додати декілька кадрів про Динамо та Блохіна 75 року, Бєланова та Динамо 86, кадри з чемпіонату Європи 1998 року, лице Лобановського, гру Шевченка, хочаб щось із цього, та ба навіть кілька кадрів грандіозного відкриття Донбасарени, щоб було відчутно, що Євро 2012 буде у футбольній країні. Ой вибачте зовсім забув — може бути ще кадри перемоги Шахтаря у кубку УЄФА.
Альберт Комарі
Так, Володя! Я абсолютно згідний із тобою, тому що взагалі незрозуміло, що це за ролік і до чого він взагалі…
Юлія Бурега
Як майбутній маркетолог хочу сказати: такі кліпи роблять на основі того, що саме іноземці хочуть бачити в Україні. Якщо це Руслана (в якомі світлі вона висвітлила Україну на Євробаченні), Карпати і Чернігівське, то вони дадуть туристам саме це. Рибка повинна подобатись рибці а не рибаку.
Володимир Карагяур
Юля, можливо б погодився б з тобою, але почитай про психологію фанатів різних європейських країн. Повір для дуже малої частини з них наживкою є те, що показано в цьому ролику. Я не маркетолог але точно можу сказати, що з точки зору маркетингу цей кліп наживка десь для третина. ба навіть четвертої частини фанів, все їнше вже не те.
Надія Григоренко
Юля каже, що те, що зараз є у кліпі — іноземці і хочуть бачити. Вова каже, що це має бути щось інше.
Кажу, вам, вся проблема в тому, що не провели маркетингове дослідження щодо виявлення очікувань фанатів від України, які збираються до нас приїхати.
Іноземці хочуть бачити танці у віночках навколо ватри? Сумніваюсь. Але точно не знаю. І взагалі я далека від футболу. Проте, думаю, саме футболу в кліпі замало. Ми рекламуємо не країну як можливість туристичної поїздки, а Євро2012 — останню спортивну подія у світі (кінець світу же ж).
Ще важливо, окрім виявлення тих очікувань і побудови рекламного ролику на їх основі, хоча б частково виповнити ті очікування, щоб не було розчарування.
Альберт Комарі
Приємно читати рядки, в яких бачиш те, що й сам думаєш!
Юлія Бурега
«запросили німецького спеціаліста для зйомки кліпу»
Чьому тоді він, це знаючи не взяв до уваги, можливо все не просто так…
Володимир Карагяур
Юлія спеціаліста для зйомки кліпу, якого саме спеціаліста? Режисера, сценаріста, оператора, кого? А хто визначає стратегію цього кліпу? Може з впевненістю сказати, що робили цей кліп люди далекі від футболу. А Євро 2012 — це звичайно лице країни, яке ми маєм показати, але в першу чергу це свято ФУТБОЛУ, а не країни.
Надія Григоренко
«Може з впевненістю сказати, що робили цей кліп люди далекі від футболу. „
А ти настільки близький до футболу, що можеш це стверджувати з претензіями на об“єктивність і істину в останній інстанції?
Альберт Комарі
Надійко, достатньо бути не фанатом футболу та бути дуже близьким до нього, а просто хоча б деколи їм цікавитися для того, щоб сказати, що кліп зовсім не про ЄВРО-2012…
Надія Григоренко
Хм… Згодна. А якби тут було би трохи більше про футбол, я не уявляю, як це мало би виглядати.
Альберт Комарі
От для цього в нас є уява :))
Хоча при зустрічі я тобі поясню свої думки із цього приводу. Вони із Володіними майже співпадають!
Надія Григоренко
Ок, послухаю із задоволенням! Мені як маркетологу, майбутньому розробнику реклами, цікаві такі думки.
Євген Славянов
А може це знімав якийсь німець, що знімає там в Німеччині рекламу для турагенств))
Але якщо винести за дужки якість ролику, то, по-перше, це не єдиний ролик, будуть зніматися ще, по-друге, в принципі перший крок зроблений вірно, бо Україна у всіх сенсах це Терра Інкогніта для Європи, тому, як на мене, зробили в першому ролику більший акцент на туристичній і «національній» складовій.
Зрештою, я згоден, що треба було дати більше мотиву футболу (може, в наступних роликах так і буде), але теж треба знати міру, щоб такий кліп не перетворився на якусь українську футбольну хроніку.
Альберт Комарі
Так от і треба було зробити щось середнє, Євгене! Хоча б трошечки, хоча б крапельку українського футболу, щоби було хоча б зрозуміло, про що саме ролік! :))
Михайло Шморгун
На мене справив враження промо-ролик Росії, котра виграла «тендер» на Мондіале 2018…

Історія щастя, мрія про нову державу, різноманіття культур, постійне свято, досягнення росіян, фірмові російські фішкі- балет, космонавтика, САША-РАША, віра в перемогу і головне футбол...-- це все у двохвилинному ролику… Дуже і дуже круто.


П.С. І все одно у НАС все вийде краще...:)
Надія Григоренко
Ага, ролик крутий.
Але, все-таки, чому мама будить його на англійській мові?
ДУмаю, варто було б зробити так: вона говорить на російській + субтитри або дубляж для англомовної аудиторії.
А загалі — супер!
Наш трохи «коцаний» і «горбатий» порівняно з цим, але теж непоганий.
Альберт Комарі
Російський ролик більш вдалий та конкретний!
Володимир Карагяур
Альберт до россійського ролика теж є багато питань. Чому наприклад тоді Саша, а не Іван що є більш національним ім`ям нвж Саша. Ролік десь схожий вже був с хлопчиком, який біжить з м`ячем. Теж не їдеал. До чого тут матч з Їталією?
Альберт Комарі
От про Італію я й сам подумав :)) Напевно, автор ролику вболіває за італійців!
Михайло Шморгун
Тут глибокий зміст — імя SASHA — дуже схоже на англійське РАША. Якщо говорити про певний ребрендінг держави ( а для Росії — це була основа позиціонування на цьому тендері ) то «головний герой» мусить мати нове, легкозапамятовуване імя.
+ Образ чоловіка (який добивається здійснення своєї мрії) виграшний, бо сьогодні це російський тренд ( мягко говоримо про Путіна).

Головне не те, що хлопчик біжить(як правильно Ви зазначили Володимир, це вже було і не раз ), а де він біжить. Картинка була не про мальчіка Сашу, а про державу Рашу…

Щодо фіналу з італією — то тут чиста фантазія (ну може трохи, трохи політики)…
Володимир Карагяур
яка нафік політика — Путін і Берлусконі вважаються друзми, і як сказано у оублікованих Вікилікс документ занадто близько підтримують стосунки.
Михайло Шморгун
ну Ви самі на своє питання відповіли…
Михайло Шморгун
Виходить у фінал!.. в умовному змаганні!
Михайло Шморгун
Тут першим стало питання можливостей держави… (Але, все-таки, чому мама будить його на англійській мові?) — бо ролик розрахований на одну конкретну цільову аудиторію — на тих 18 людей, які роблять вибір на користь тієї чи іншої країни на ТЕНДЕРІ (вони в основному англомовні...). Представляєте — для пари інтернаціональних функціонерів, такий ролік забахали…

Взагалі питання «красівої маніпуляції» — це цільові групи. Ніколи для широкої аудиторії не створять шедевральних роликів. Вона(широка аудиторія) не зрозуміє більшість кодів схованих у кліпі.
Головний висновок — круто мати кошти для реалізації таких творчих проектів. Тим більше, що в сухому залишку Росія — таки виграла право проводити цей чемпіонат (з якого ця країна вижме максимум і по грошам, і по іміджу)
Альберт Комарі
Про гроші — це зрозуміло :))
Але в будь-якому випадку відеопродукт вийшов досить «апетитним»!
Володимир Карагяур
НЕзнаю мені Англія біьше спообалась, але тут вже грає геополітичне значення цього чемпіонату. Для Росії це дуже важливо — такими подіями, як олімпійські та чемпіонат світу вони якби легітимують свою владу перед іншими країнами світу. Грубо сказано, але я думаю моя думка зрозуміла. Тому уявляю собі скільки закулісних зусиль додав путів для того, щоб отримати цей чемпіонат.
Альберт Комарі
Ну й молодець Путін! Як не крути, а взагалі спорт у Росії на надзвичайно високому рівні! Причому я маю на увазі не профі, а любительський! Ну і нехай заробляють авторитет та гроші. А у нас могли десь приблизно те саме робити, але…
Володимир Карагяур
Альбере погоджусь, але хай роблять це чесно. Ти сам знаєш про що я говорю на прикладі Художньої гімнастики… на міжнародному рівні
Альберт Комарі
Художня гімнастика — окрема та болюча тема… :(( Хоча… В усіх видах спорту на міжнародних змаганнях, якщо результат залежить від суддів, перемагає більш авторитетний. Нажаль. Гроші, гроші…
Але й тут є своє «але». Є види спорту, де судді тільки споглядають та фіксують результат. От нехай в цих видах спорту «обиженные страны» і беруть реванш, адже там немає на кого скинути провину ;))
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте